کلیباف: انحصارات دولتی را با فعالیت های جوانان لغو کنید

[ad_1]

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم در سال 1401 بتوانیم با سپردن فرماندهی اقتصاد کشور به جوانان و فراهم کردن زمینه برای فعالیت هایی که ایجاد می کند، به انحصارات و بروکراسی اداری قدیمی و خسته کننده در کشور پایان دهیم. ثروت برای این جوانان».

به گزارش ایسنا، محمد باکر کلیباف امروز (دوشنبه) در نطق پیش از دستور خود در اولین جلسه علنی مجلس در سال 1401 اظهار کرد: حلول ماه مبارک را به همه مردم عزیز ایران و همه مسلمانان جهان تبریک می گویم. رمضان. این ماه فرصت مغتنمی برای تقویت همدلی، اتحاد و محبت اجتماعی و ایجاد مظاهر بی نظیر نوع دوستی در سراسر کشور است. علاوه بر خودسازی، با تحکیم زنجیره نیکی و مهربانی، همچون سال های گذشته، در کنار هم از برکات این ماه ارزشمند بهره مند شویم.

وی افزود: امیدوارم در سال 1401 بتوانیم با سپردن فرماندهی اقتصاد کشور به جوانان با انگیزه، مستعد و نخبه ایران و زمینه سازی، به انحصارات و بروکراسی اداری قدیمی و خسته کننده در کشور پایان دهیم. برای فعالیت هایی که ثروت آفرین است.» جوانان کشور. «و به امید خدا فصل جدیدی را در توسعه ایران آغاز کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همانند سال های گذشته در سال آینده تولید را در محور فعالیت های اقتصادی قرار دادند و بر دو ویژگی فعالیت های دانش بنیان و فعالیت هایی که موجب ایجاد اشتغال جدید می شود تاکید کردند. مشخص. خدا را شاکریم که مجلس یازدهم از نخستین روزهای افتتاح، به تقویت تولید دانش بنیان و مقررات قانونی لازم برای توسعه و گسترش این موضوع توجه ویژه داشت.

کلیباف خاطرنشان کرد: مجلس در روزهای پایانی سال گذشته قانون جهش تولید دانش بنیان را نهایی کرد و امروز که رهبر معظم انقلاب صیانت از تولید دانش بنیان را سرلوحه کار سال 1401 قرار دادند، ما قانون جهش تولید دانش بنیان را در دستور کار خود قرار دادیم. خوشحالیم که مجلس قبلاً مأموریت خود را انجام داده است. از ابتدای سال جاری حمایت های قانونی در اختیار مدیران دستگاه های اجرایی برای ایجاد مسیرهای لازم برای حمایت از تولید دانش بنیان قرار گرفته است و ضروری است با تصویب آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی فوری و دقیق از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

وی بیان کرد: در قانون جهش در تولید دانش بنیان کمک به استارت آپ ها و توسعه فعالیت های دانش بنیان و زمینه سازی برای فعالیت های نخبگان در کشور تصویب شد. در این قانون حمایت هایی از جمله تسریع در پرداخت تعهدات مالی دستگاه های اجرایی در قبال شرکت های دانش بنیان، افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی و توسعه فعالیت بانک ها در این حوزه، انتقال دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی پیش بینی شده است. با تخصیص فضای اضافی آنها خریدهای خارج از فرآیند محصولات دانش بنیان را از طریق مناقصه در موارد نوبت اول و همچنین معافیت های مالیاتی لازم را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین حل و فصل اختلافات مربوط به شرکت ها بر اساس دانش در شعب تخصصی دیوان زیر نظر قوه قضائیه تصویب شده است. این مصوبه به زودی با تصویب نهایی هیات امنا به قانون تبدیل می شود که در صورت اجرای صحیح و تشکیل هیات فناوری و محصولات دانش بنیان به ریاست رئیس جمهور، می تواند در همگرایی و هم افزایی دستگاه های اجرایی مشارکت داشته باشد. بدنه در حوزه اقتصاد دانش بنیان شرکت های دانش بنیان را از حاشیه اقتصاد خارج کرده و آنها را به بازیگران اصلی و ستون فقرات تولید در کشور تبدیل کنید.

کلیباف تاکید کرد: توجه ویژه مجلس یازدهم به تولید دانش مبتنی بر دانش به حدی بود که اعتبارات لازم برای جهش اقتصادی کشور در این حوزه نیز در بودجه سال 1401 در نظر گرفته شد. مجلس با احتساب بودجه 11 هزار میلیارد تومانی، امکان تحقق اهداف و خواسته های رهبر معظم انقلاب در توسعه تولید دانش بنیان را توسط دولت محترم به عنوان کمیسر عالی فراهم کرد.

وی افزود: مجلس با تاکید بر وظیفه نظارتی خود در نیروی انتظامی، آمادگی خود را برای تصویب سایر نیازها و الزامات قانونی برای دولت محترم و فعالان دانش بنیان در راستای تحقق شعار سال اعلام می دارد. تولید “.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود درگذشت مادرش احمد دنجمالی نماینده مردم بندرانزلی که مادر شهیدان نیز هست و برادرش ذبیح اله اعظمی نماینده مجلس را تسلیت گفت. جیرفت و عنبرآباد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.