کلاهبرداری از مسافران با سایت های شبانه

[ad_1]

دبیر ستاد خدمات مسافرتی می گوید: بیشترین شکایات در تعطیلات نوروزی مربوط به رزرو اینترنتی جعلی و سایت های رزرواسیون است که بدون اجازه یک شبه درج می شود و از مردم سوء استفاده می شود.

سید مصطفی فاطمی، مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی درباره گلایه های نوروزی به ایسنا گفت: متأسفانه در خارج وجود ندارد، خیلی شاکی هستند.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات می افزاید: سایت ها شبانه از مردم پول می گیرند و مسافر که به مقصد می رسد نه خبری از اسکان مسافران است نه پولی و نه کسی پاسخگو است.

جاهیه نقی زاده، مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری نیز با تایید این اظهارات گفت: بیشترین شکایات از نوروز تاکنون مربوط به رزرواسیون به ویژه رزرو آنلاین از سوی مسافران از طریق فضای مجازی بوده است.

وی تاکید کرد: مسافران می توانند شکایات خود را به سامانه 09629 اعلام کنند و شماره رهگیری دریافت کنند. کارشناسان هیئت نظارت در تمامی استان ها حضور دارند تا به شکایات، پیشنهادات و نظرات مسافران رسیدگی کنند. کمیسیون سعی می کند در مدت یک هفته به شکایات رسیدگی و نتیجه نظارت را به اطلاع مسافران برساند مگر در مواردی که نیاز به بررسی مستندات باشد که بعد از تعطیلات به آن رسیدگی خواهد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اخیرا دو سایت فروش بلیت (چارتر 724 و منشور ملی) را فاقد مجوز قانونی معرفی کرد و گفت: متأسفانه تعدادی واسطه اقدام به ایجاد سایت های غیرقانونی برای فروش بلیت هواپیما با قیمت های غیرعادی کردند. و برخی به دلیل بی اطلاعی هموطنان از گیت های فروش قانونی اقدام به خرید بلیط از این سایت ها می کنند اما متاسفانه در صورت بروز مشکل در طول سفر هیچ یک از فروشندگان این سایت ها مسئولیتی در قبال مسافران ندارند.

میراکبر رضوی درباره نحوه خرید بلیت از مراکز فروش بلیت مجاز، گفت: مردم می توانند با مراجعه به سایت شرکت هواپیمایی، بلیت را به صورت مستقیم از شرکت ها خریداری کنند. همچنین فهرست دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایت های دارای مجوز فروش بلیت بر روی پورتال سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی caa.gov.ir موجود است و مسافرانی که قصد خرید بلیت در آن لیست را دارند می توانند صرف نظر از کسب و کار دعوت شوند. فعال یا غیرفعال بودن. از مجوز درگاه فروش بلیط به انتخاب خود مطلع شوید.

پلیس فتا چندی پیش نسبت به فعالیت مجرمان سایبری موسوم به فروش ویژه نوروزی هشدار داد و گفت: کلاهبرداران اینترنتی با آغاز نوروز با انتشار تبلیغات و حراج کالاهای ارزان قیمت و طرح های فریبنده در شبکه های اجتماعی مختلف درصدد فریب و فریب شهروندان هستند.

پیدایش سایت ها و مراکز جعلی بدون مجوز فروش خدمات مسافرتی اتفاق جدیدی نیست که در تعطیلات نوروز امسال اتفاق افتاده است، بارها پیش از این در ارتباط با گشت و گذار و رزرو اقامتگاه در فضای مجازی و حتی با اجاره رسمی اماکن غیرمجاز و فعالیت غیرقانونی این مراکز، سایت ها و سایت های مجازی بارها به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مراجع قانونی و همچنین پلیس فتا گزارش شده است، اما برخی از این سایت ها و سایت ها همچنان بلامانع است. ادامه کار

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.