پیشنهاد برای منطقه، پس از احیای برجام / نقد کیفیت خودرو / لاریجانی عملکرد 1400.

[ad_1]

توافق هسته ای / پدافند هوایی نظامی / حوادث رانندگی / علی لاریجانی و … از پربازدیدترین و جذاب ترین موضوعات سرمقاله سیاسی ایسنا بود که مشروح آن به شرح زیر است.

به گزارش ایسنا، 7 پیشنهاد پس از برجام وزیر دفاع قطر توافق امنیتی کشورهای منطقه پس از احیای برجام در راس اخبار مردمی امروز قرار گرفت.

خالد العطیه در نشست دوحه با عنوان «تحول در عصر جدید» با حضور سران کشورها، دولت ها، محققان، اندیشمندان گفت: امیدواریم مذاکرات در وین به توافق نهایی درباره برنامه هسته ای ایران منجر شود. و محققان این و ما آن را تشویق می کنیم. ما مشتاقانه منتظر موفقیت این گفتگوها و دستیابی به توافقی هستیم که به نوبه خود منجر به چارچوبی برای یک توافق امنیتی می شود که کشورهای منطقه را گرد هم می آورد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وی همچنین با اعلام اینکه به زودی در مذاکرات وین برای رفع تحریم های ایران به توافق می رسد، گفت: در 95 درصد موارد به توافق رسیده ایم.

جوزف بورل گفت: توافق هسته ای با ایران همه مشکلات منطقه را حل نمی کند و این اولین گام است و دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا با خروج از توافق هسته ای شناخته شده اشتباه کرد. به عنوان BRICS.

همچنین ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه وی در نشست خبری در دوحه با بیان اینکه توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی نزدیک است، گفت: «ما به توافق نزدیک شده‌ایم، هرچند هنوز چند چیز وجود دارد که باید حل شود.

آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمانده معظم کل قوا در این پیام درگذشت امین پوردستان فرزند سردار سرتیپ امیر پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفتند.

محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران وی همچنین در پیامی درگذشت امیر پوردستان را تسلیت گفت.

حتی امروز فرمانده پدافند هوایی نیروی هوایی وی از سایت ها و مواضع منطقه پدافند هوایی جنوب کشور بازدید کرد.

امیر سرتیپ صباحی فرد خطاب به کارکنان این نیروها اطلاعات و عملیات را در افزایش توان رزمی موثر دانست و خاطرنشان کرد: دلیل اینکه دشمنان جرات نگاه چپ به آسمان جمهوری اسلامی ایران را ندارند اقتدار تجهیزات بومی است. برای کشور ایجاد شد. ما امروز بدون توجه به مرزها قطعات سامانه های پدافندی را تولید می کنیم و هیچ مشکلی وجود ندارد.

آمار فوت 421 نفر بر اثر تاج و 431 نفر در تصادفات از ابتدای سال تاکنون موضوع توئیت جلال رشیدی کوچی بوده است.

این عضو کمیسیون و شورای امور داخلی وی در توییتر اسلامی خود در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به این آمار نوشت: نقش خودروهای بی کیفیت با ایمنی پایین در این فاجعه ملی قابل توجه است. برای حل این بحران باید ستاد ویژه ای تشکیل شود تا مردم با خودروهای ایمن و مدرن واکسینه شوند.

گزارش ارزیابی عملکرد ایسنا علی لاریجانی به عنوان یک سیاستمدار جنجالی، 1400 خبر دیگری بود که توجه مخاطبان را به خود جلب کرد.

علی لاریجانی یکی از سیاستمداران کم حرف ایرانی بود که در سال های سیاسی تلاش می کرد تا اقدامات خود را کم اهمیت جلوه دهد و در پشت صحنه سیاست های خود را تبلیغ کند، اما ورود پر فراز و نشیب او به انتخابات 1400 و تمایل به چالش کشیدن شورای نگهبان به دلیل رد صلاحیتش برای ریاست جمهوری. نشان داد که روی سکه این سیاستمدار به ظاهر کم حرف می تواند بسیار بحث برانگیز باشد.

برخی رسانه های سعودی با انتشار اخبار غیرواقعی مدعی شدند که وی دریاسالار بوده است علی شمخانیدبیر شورای عالی امنیت ملی باید به بغداد سفر کند تا در مورد حل بحران انتخابات ریاست جمهوری با گروه های عراقی گفتگو کند.

اما ایران بارها اعلام کرده که در جریانات سیاسی این کشور دخالتی ندارد و تنها از اراده مردم عراق در تعیین ساختارهای سیاسی این کشور حمایت می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.