وزارت امور خارجه کره جنوبی از سفیر ایران دعوت کرد

[ad_1]

معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی امروز گفت که از سفیر ایران در سئول برای تهیه گزارش در روزنامه کیهان دعوت کرده است.

یو سونگ معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی روز دوشنبه به سعید بادامچی شبستری سفیر ایران در سئول به دلیل گزارش اخیر روزنامه کیهان مبنی بر اینکه ایران باید [عدم آزادسازی] پول بلوکه شده تهران در بانک های کره جنوبی خواستار محاصره کشتی های این کشور در دریای اورموس شده است.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه کره جنوبی، بادامچی در این دیدار گفت که مقاله این روزنامه با موضع رسمی تهران همخوانی ندارد و مواضع ایران در این خصوص را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان، اخیرا در گزارشی نوشت: کشورهایی که قانون تحریم های ثانویه آمریکا را پذیرفته و جمهوری اسلامی را تحریم کرده اند، نباید متحمل عواقب و هزینه های آن شوند. عمل سخت گلوله هایشان برای ایمن بودن. ما می‌توانیم و باید دریای هرمز را به روی کشتی‌های تجاری و نفت‌کش‌های کره جنوبی و همه کشتی‌های حامل کالا به کره جنوبی یا از کره جنوبی ببندیم و اجازه دهیم تا زمانی که 7 میلیارد دلار ما را پرداخت کنند، دریای هرمز را بگذرانیم. از تنگه هرمز عبور نکنید.

میلیاردها دلار پول ایران در بانک های کره جنوبی بلوکه شده است و سئول مدعی است که به دلیل تحریم های آمریکا نمی تواند این پول را به ایران بازگرداند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.