همه چیز در مورد مبدل حرارتی

کاهش تعداد صفحات، باعث کاهش متناظر ظرفیت سرمایش میشود. تعداد صفحات مورد استفاده در دستگاه، اندازه و ابعاد مبدل حرارتی، جنس صفحات، نوع مبدل (واشردار، نیمه جوشی و جوشی) و جنس سایر قطعات مورد استفاده در آن تعیین می گردد.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

در این نوع مبدل، لاملا ها یا همان لوله های تخت شده، از دو صفحه ی برش خورده ی باریکی ساخته شده اند که طی یک عملیات، با استفاده از جوش نقطه ای یا درزی، به یکدیگر متصل شده اند.

مبدل حرارتی صفحه ای واشردار از تعدادی صفحات نازک با سطح چین دار یا موج دار، تشکیل شده است که وظیفه ی آن ها، جدا کردن سیال های گرم و سرد، از یکدیگر می باشد.

ورق های موج دار، در واقع صفحاتی هستند که بین صفحات تخت قرار داده می شوند. ساختار مبدل حرارتی صفحه ای حلزونی، به این شکل است که دو صفحه ی بلند موازی به شکل یک حلزون، پیچ داده می شوند و سپس با نصب یک میله ی اصلی (مندرل) و جوش دادن لبه های صفحات مجاور به هم، به نحوی که یک کانال تشکیل شود، این ساختار کامل می شود. ᠎Th is w᠎as creat ed by G​SA Content᠎ Generator  Demov​ersion!

در هر دو انتها با قرار دادن میله های فولادی در وسط لاملاها، عملیات جوش دادن انجام می شود. بین صفحات فلزی، فاصله ی معینی وجود دارد، این فاصله در هر دو کانال حلزونی، به وسیله ی پین های فاصله اندازی که به ورق فلزی جوش داده می شوند، کنترل می شود.

لوله ها از طریق جوش یا روش های مکانیکی به صفحه لوله متصل شده اند. نکته ی مهم: توصیه می شود قبل از نصب مبدل صفحه ای، کاتالوگ شرکت سازنده را به صورت دقیق مطالعه نمایید.

قیمت مبدل حرارتی استیل

مبدل حرارتی صفحه ای را می توان به راحتی با مخلوطی از اسید و آب و با کمک پمپ اسیدشویی به مدت 2 الی 3 دقیقه شستشو داد.

مبدل حرارتی دانفوس

مجموعه ای از صفحات، به وسیله ی پیچ هایی که برای نگه داشته شدن آن ها کنار هم، از صفحات ابتدایی و انتهایی، عبور می کنند، کنار هم قرار گرفته اند.

مبدل حرارتی صفحه ای شامل یک دسته از صفحات تبادل گرما مهر و موم شده هستند که یا به هم چسبیده اند و یا در یک قاب با واشر به هم پیچ خورده اند.

هدف از طراحی این مهر و موم ها جدا کردن کانال ها از یکدیگر ، جلوگیری از نشت و مخلوط شدن محیط و تعیین جهت جریان داخل مبدل حرارتی صفحه می باشد. Th is w as gener ated by GSA  Co᠎ntent Gene​rator DEMO.

در بازار مصرفکنندگان با هدف کمینهسازی قیمت تسویه بازار و تولیدکنندگان با هدف حداکثرسازی سود در رسیدن به نقطۀ تعادل با یکدیگر همکاری میکنند.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

مبدل های حرارتی با سطوح پره دار، از پره هایی در سطح اصلی انتقال گرما تشکیل شده اند، ( این سطح می تواند لوله ای یا صفحه ای باشد)؛ در واقع هدف این پره ها، افزایش سطح انتقال گرما می باشد.

نکته: مبدل های صفحه ای پره دار، معمولا برای کاربردهای گاز- گاز و مبدل های لوله ای پره دار برای کاربردهای مایع- گاز، مورد استفاده قرار می گیرند.

همان طور که اشاره شد، مبدل های صفحه ای از چند صفحه چین دار تشکیل شده اند که با واشر پلیمری از هم فاصله داشته و در نهایت با کمک پیچ و مهره های مخصوص صفحات درون قاب فولادی بسیار مقاوم قرار میگیرند.

با توجه به نرخ جریان، می توان فواصل مختلفی برای کانال در نظر گرفت، به طور مثال طول پین های فاصله انداز می تواند بین 5 تا 20mm متغیر باشد.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

به طور مثال، اگر در حالت افقی نصب شود بهتر است سر لوله های ورودی و خروجی، به سمت بالا قرار گیرد و اگر در حالت عمودی نصب شود، بهتر است لوله ها با کمی شیب به سمت بالا قرار گیرند.

قیمت مبدل حرارتی دانفوس

مبدل حرارتی صفحه ای، به دو صورت افقی و عمودی قابل نصب شدن است، این مبدل به هر شیوه ای که نصب شود باید در وضعیتی قرار گیرد که هوا به سادگی از آن خارج شود.

برای نصب مبدل های حرارتی صفحه ای بزرگ، باید از شاسی استفاده شود تا وزن اضافه به لوله ها وارد نشود.

مبدل حرارتی صفحه ای کاربردهای مختلفی برای تأمین آب گرم مصرفی، گرمایش آب استخرها و تأمین آب گرم جکوزی و در صنایع تأسیساتی مربوط به سیستم تهویه مطبوع دارد.

قیمت مبدل دانفوس

این روزها که استفاده از مبدل صفحه ای در موتورخانه های منازل و کارگاه های صنعتی بسیار متداول گشته، با کسب آگاهی در جهت استفاده ی درست و اصولی از این تجهیزات، می توان از مزایای فراوان آن، بهره مند شد و معایب آن ها را، تا حد زیادی کاهش داد.

مبدل حرارتی قیمت

در نوع شورون ، پلیت های مجاور به نحوی مونتاژ میشوند که کانال جریان، حرکتی گردابه ای به سیال می دهد.

این صفحات، به یک نوع قطعات در گوشه ها، مجهز شده اند، ساختار این قطعات به نحوی است که یکی از دو ماده ای که قرار است گرما بین آنها مبادله شود، در فضای میانی صفحات، جریان می یابد.

در پکیج های دیجیتالی به دلیل مجهز بودن به صفحه دیجیتال ،منبع انبساط بزرگتر و هیدروبلاک برنجی دارای حجم و وزن بیشتری در مقایسه با سایر پکیج های ایران رادیاتور در ظرفیت های حرارتی خروجی برابر هستند. Th is a rt᠎icle h​as been done ​by GSA C ontent Generator ᠎DEMO!

ارور E50 در پکیج ایران رادیاتور مدل L24FF دهنده این است که پرشر سوئیچ هوا وصل ولی فن خاموش است.

فروشگاه مبدل حرارتی

از این سه مدل مبدل که در بالا نام برده شده نوع اول یعنی مبدل حرارتی صفحه ای واشر دار بیشتر مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است.

مبدل صفحه ای حرارتی صفحه ای دارای نصب بسیار آسان و راحتی می باشد و از منبع دو جداره و منبع کویل دار راحت تر نصب می شود .

فروش مبدل حرارتی دانفوس

دلیل این نحوه چیدمان صفحات چین دار فلزی در کنار هم فراهم ساختن شرایط برای جا به جایی و انتقال سیال و انجام انتقال حرارت می باشد.

به این ترتیب می توان کمترین سطوح ممکن برای گرمایش و شرایط جریان ایده آل را به دست آورد. عموما باید جریان سیال ها در خلاف جهت یکدیگر باشند، در نتیجه تنظیمات جریان را در راستای برآورده شدن این هدف، انجام می دهند.

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

نکته: باید به این مورد توجه داشت که اگر از پره هایی استفاده شود که در راستای جریان، پیوسته نباشند، لایه های مرزی کاملاً شکسته شده و اختلال ایجاد می شود، همچنین اگر سطح در راستای جریان، با موج همراه باشد ، لایه های مرزی نازک شده و در بعضی مواقع کاملا قطع می شوند.

خرید مبدل های حرارتی

Th is has  been c re ated by GSA Content᠎ Gen erator D​em oversion .

این مبدلهای حرارتی کاملا فشرده ولی به دلیل ساخت خاص آنها به نسبت گران هستند. این طرح ترکیبی از دو طرح بالایی است و سیال درون لوله ها هم دو پاس را طی کرده و هم اینکه لوله ها خم کاری نشده اند و بنابرین امکان تمیز کردن فیزیکی آنها وجود دارد و در عین حال از دو تیوب شیت در مجموعه استفاده شده است.

مبدل حرارتی پلیتی

شرکت آلفالاوال دارای ۴۲ واحد تولیدی اصلی است (۲۲ واحد در اروپا،۱۰ واحد در آسیا، ۸ واحد در آمریکا و ۲ واحد در آمریکای لاتین) و بیش از ۱۷۰۰۰ کارمند دارد که اکثر آنها در سوئد، دانمارک، هند، چین، آمریکا و فرانسه مشغول به کارند.

سطح انتقال گرما در این واحد های بسیار فشرده، حدودا 2000 به ازای هر واحد حجم می باشد. عیب اصلی مبدلهای دو لولهای این است که میزان انتقال گرما در واحد سطحشان کم است و برای یک ظرفیت گرمایی بزرگ، ابعاد بزرگ و همچنین قیمت بالایی خواهند داشت.

در نتیجه، انتقال گرما با ضرایب بزرگ تری انجام شده و افت فشار بزرگتری به دنبال خواهد داشت. بیشترین کاربرد این نوع مبدل حرارتی، در جایی است که ضریب انتقال گرما در یک یا هر دو سمت کوچک باشد و به مبدل های حرارتی فشرده نیاز پیدا شود.

بنابراین مبدل پکیج به انواع مدل مبدل اولیه یا اصلی و مبدل ثانویه تقسیم می شود. مدل دیگری از مبدل های حرارتی به صورت صفحه و فین است.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی – ابعاد و هزینه کمتر، راندمان و مزایای بیشترتعداد صفحات براساس ظرفیت مورد نیاز و نوع جوشکاری صفحات (مس یا نیکل) بر اساس کاربری تعریف شده اند.

در بیشتر مبدل های حرارتی صفحه ای، مسئله ای که اهمیت دارد، خلاف جهت قرار گرفتن لوله های ورودی و خروجی نسبت به هم می باشد و محل ورود و خروج تاثیر چندانی ندارد.

مبدل حرارتی صفحه ای، متشکل از صفحات نازکی است که کانال های جریان را تشکیل می دهند. جایگزینی و تمیزکردن صفحات یک کار ساده است، زیرا پشتهی صفحه را می توان به راحتی باز کرد.

برای انتقال گرما میان گاز، مایع یا جریان های دو فاز از این مبدل می توان استفاده کرد. یعنی گرید خاصی از پلیت برای کار مخصوصی، به کار برده میشود، و هر گرید ویژگی خاصی دارد که میبایست براساس پروژه، مشخصات و استانداردهای هر گرید را بررسی کرد تا قادر به انتخاب مناسبی باشیم.

صفحات مسطح که با دو ظاهر صاف یا موجدار وجود دارند، جریان های سیال را از هم جدا می کنند.

با توجه به جریان های سیال، صفحات نام برده شده، با شکل بندی های متفاوت و متنوعی، آرایش داده می شوند.

این مبدل ها، با توجه به نحوه ی اتصالات و آرایش های جریان، در سه نوع اصلی ساخته می شود.

نحوه اتصال لوله های ورودی و خروجی، یکی از مهمترین نکاتی است که در نصب مبدل حرارتی صفحه ای باید مدنظر قرار بگیرد.

در نصب مبدل حرارتی صفحه ای، نکات زیر، باید مد نظر قرار گیرد. می توان گفت این مبدل، صورت اصلاح شده یمبدل های حرارتی پوسته و لوله با صفحه لوله شناور است.

این کویل ها می توانند در یک پوسته قرار بگیرند، یا به صورت چگالنده ها و تبخیر کننده های هم مرکز در سیستم های تبرید، مورد استفاده قرار بگیرند.

به منظور دستیابی به این کاهش حجم و وزن، از مبدل های حرارتی فشرده استفاده می شود. از این ظروف برای کشت سلول جذا شده از ارگانیسمهای یوکاریوتی، به منظور مطالعات ایمنولوژِ بر روی آگار جامد یا در یک کشت مایع استفاده میشود.

از آن جایی که استفاده از ملزوماتی مانند، یک عدد شیر یکطرفه،دو عدد صافی فیلتر و همچنین سختی گیر (خطی، مغناطیسی، الکترونیکی و …) در نصب و بهره برداری حداکثری از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، امری ضروری است و در هنگام فقدان موارد اشاره شده، مبدل حرارتی عملکرد مطلوبی نخواهد داشت، کار عاقلانه این است که همزمان با خرید مبدل حرارتی، نسبت به خرید حضوری با خرید آنلاین این تجهیزات جانبی، هماهنگ با سایز لوله های ورودی و خروجی، اقدام نمایید تا از مشکلاتی که در صورت نبود آن ها، به وجود می آید، ایمن بمانید.  A᠎rtic le h​as be​en g​enerated ᠎with G SA Con tent G​enerat or ᠎DE MO!

نکته ی مهم: هنگام نصب مبدل حرارتی صفحه ای، توجه کنید که باید از شیر یک طرفه در مسیر آب ورودی به مبدل حرارتی استفاده کنید همچنین آب گرم کننده و آب گرم شونده، حتما باید خلاف جهت یکدیگر، جریان یابند.

برای فراهم شدن امکان انجام سرویس های دوره ای و اسید شویی، لازم است مهره ماسوره و شیر فلکهروی کلیه ی لوله های آب وارد شده و خرج شده از مبدل های حرارتی، نصب گردد.

قابلیت مدولار شدن چیلرها: مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس به آسانی بصورت موازی یا سری به هم متصل می گردند این امر باعث گردیده تا در چیلرهای مدولار از این مبدل ها استفاده شود.

مبدل صفحه ای دانفوس، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در سیستم های انتقال حرارت می باشد. در هنگام خرید مبدل حرارتی صفحه ای از نوع و جنس پلیت استفاده شده در آن آگاه شوید.

سپس، نمونه هایی از کاربردهای مبدل صفحه ای در پالایش نفت خام وشیرین سازی گاز بصورت شماتیک نشان داده شده است.

جنس کل مبدل را، آلیاژ آلومینیوم تشکیل می دهد و اجزای تشکیل دهنده ی آن، در حمام نمک یا کوره خلاء به یکدیگر لحیم داده می شوند.

این نشان دهنده ی طراحی و واشر بندی مناسب، این مبدل حرارتی می باشد. مبدل حرارتی (heat exchanger) جز تجهیزاتی است که برای انتقال حرارت بهینه از یک محیط به محیط دیگر به کار میرود.

این نوع ساده ترین نوع مبدل است که بزرگترین عیب آن ، توان انتقال حرارت کمتر نسبت به سایر مبدل ها به خاطر سطح تبادل حرارتی کم آن است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.