موارد استفاده گیج روغنی و مزایای استفاده از آن صنعت کوشان (6)

موارد استفاده گیج روغنی و مزایای استفاده از آن – صنعت کوشان
گیج روغنی

با استفاده از یک گیج اختلاف فشار امکان مونیتورینگ فشار ورودی و خروجی و در نهایت مونیتورینگ گرفتگی فیلتر وجود دارد. علاوه بر فیلترها موارد دیگری نیز در صنعت وجود دارند که با استفاده از گیج اختلاف فشار می توان سالم بودن آن ها را بررسی کرد که می توان به سیستم هایی همچون پمپ ها، ولو ها، کندانسور ها، هیت اکسچنجر ها، اواپراتور ها و غیره اشاره کرد. گیج فشار لوله بردون Wika 111.10، در سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک، پمپ، کمپرسور ها، سیستم های آب، و سیالاتی خورندگی مس ندارند. گیج هیدرولیک برای نشان دادن فشار سیستم اغلب در نزدیکی ورودی فشار پمپ نصب میشود اما میتوان آنها را در جاهای دیگری از ماشین که قرار است فشار در آنجا اندازهگیری شود نصب کرد. برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج فشار دیفرانسیل ویکا 732.14 مراجعه فرمایید. برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج فشار لوله بردون ویکا 131.11 مراجعه فرمایید. گیج های فشار پر شده از هالوکربن برای کاربردهایی مناسب است که عوامل اکسید کننده مانند کلر، اکسیژن و پراکسید هیدروژن در آنها زیاد است.

گیج های فشار دیجیتال دقت بسیار بالایی در حدود 0.05% را دارا می باشند . اندازه قطر صفحه می تواند باعث محدودیت شما در نصب گیج فشار روغنی باشد و حتماً باید آن را هم در نظر بگیرید. این نوع اندازه گیری در فرآیندهایی که امکان ضربه وجود دارد و همچنین در فرآیندهای سریع دارای محدودیت است. با وجود اینکه استفاده از گیج فشار روغنی نسبت به گیج خشک محدودیت بیشتری دارد و ما در بیشتر موارد شاهد استفاده از گیج فشار خشک هستیم، تمایل برخی از مهندسین در حوزه های دقیق و حساس به فشار سنج های روغنی بیشتر است. اما نوع دیگری از این گیج ها وجود دارد که دیافراگم را از طریق یک واسطه به گیج متصل می کند که به آن ها بست دیافراگمی گفته می شود. دیافراگم ،بخش ورودی سیال به گیج را از قسمت داخلی گیج جدا می کند. گیج های دیافراگمی به طوری ساخته شده اند که دیافراگم دقیقا در کنار گیج قرار گرفته است. گیج فشار خشک رایج ترین فشار سنجی می باشد که در پروژه های صنعتی و تاسیساتی مورد استفاده قرار میگیرد که درون این فشار سنج خالی بوده و عقربه نمایشگر اقدام به نمایش فشار سیال می کند که در برندهای متفاوتی موجود می باشد .

آنها نشانه ای سریع از فشار موجود در سیستم برای نصب، پیکربندی و عملکرد تجهیزات هستند. در صورت نیاز والوی در مسیر گیج فشار یا فشارسنج قرار داده شود تا بتوان به راحتی برای انجام کالیبراسیون یا تعمیرات آن را از محل نصب جدا کرد. گیج های دیجیتال هم برای اندازه گیری نرمال در فیلد و هم در سیستم های کالیبراسیون استفاده می شوند. در طرح های جدید ، دیافراگم ها همراه با تجهیزات هوشمند بکار رفته گرفته می شوند به همین دلیل مشکلات ناشی از پسماند ، اصطکاک و کالیبراسیون به حداقل می رسد. دیافراگم یک دیسک قابل انعطاف است که می تواند مسطح یا به صورت موج های هم مرکز باشد. گیج هاب روغنی یکی از سودمند ترین ابزار های برودتی محسوب می شوند. به طور کلی از گیج های فشار روغنی در سیستم هایی که لرزش دارند و یا نیاز به دقت بالا برای خواندن عقربه گیج فشار دارند، استفاده می شود. فشار سنج پکنز را می توان در صنایع مختلفی استفاده کرد به طور کلی هر جایی که نیاز به اندازه گیری فشار باشد البته به نکات ایمنی در مورد اکسیژن و سایر گاز ها باید توجه کرد. گیج اختلاف فشار، فشار را در دو نقطه ورودی اندازه گیری می کند و اختلاف آن ها را در صفحه نمایش به ما نشان می دهد.

احتمال یخ زدن یا جامد شدن سیال وجود داشته باشد.

اگر چه گیج های فشار روغنی دارای مزیت های زیادی نسبت به گیج های فشار روغنی می باشند، اما به هر حال استفاده از هر دو گیج های خشک و روغنی با توجه به کاربرد و اهمیت دقت اندازه گیری در آن رایج است. نوع روغن پر شده: نوع روغن پر شده تعیین می کند از چه شرایط غیرواقعی محافظت کنید. ویسکوزیته پر شدن مایع اثر میرایی اندازه گیری را فراهم می کند. محفظه نشان دهنده فشار در این گیج روغنی با استفاده از یک ماده روغنی شکل پر شده که این ماده روغنی می تواند کیفیت اندازه گیری فشار را بهبود دهد. ولی گیج فشار روغنی به دلیل وجود روغن داخل محفظه، ارتعاشات و لرزش ها را تعدیل میکند به همین دلیل از دقت بسیار بیشتری برخوردار هستند. احتمال یخ زدن یا جامد شدن سیال وجود داشته باشد. برعکس گیج های معمولی که یک ورودی برای سیال دارند، این نوع از گیج ها دارای دو ورودی برای سیال می باشند. از گیج های دیافراگمی برای اندازه گیری دقیق فشار در سیالات گازی استفاده می شود . پرشر سوئیچ گیج دیفرانسیل ویکا DPGS43، مدار کنترل الکتریکی را به موقعیت نشانگر گیج فشار تبدیل می کنند و در کل محدوده اندازه گیری قابل تنظیم می باشند و کنتاکت سوئیچ عمدتا در زیر صفحه گیج فشار قرار دارد و بخشی از کنتاکت سوئیچ نیز در بالای صفحه قرار دارد. ᠎A rtic le has ᠎be en gener​ated  by GSA Content Gen er᠎ator ᠎DEMO.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.