مخبر: شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی برای کمک به احیای واحدهای تولیدی غیر فعال

[ad_1]

در جلسه کارگروه پیشرفت ایران با حضور معاون اول رئیس جمهور گزارشی از پیشرفت 48 طرح مصوب با سرمایه گذاری 17.3 میلیارد دلاری در حوزه صنعت و معدن ارائه شد. .

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این نشست که سه شنبه شب برگزار شد، با اشاره به نقش و اهمیت شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی که به عنوان محرک های توسعه اقتصادی کشور عمل می کنند، خاطرنشان کرد: بخش و مردم می توانند به ایجاد یک سالم، مسلط کمک کنند. و بخش خصوصی کارآمد

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: بزرگ شرکت‌های بزرگ معدنی فعال در این کارگروه علاوه بر توسعه و فعالیت‌های کارآفرینی، نیازمند انجام گام‌های الگوسازی برای شرکت‌های کوچکتر و همچنین بخش خصوصی هستند.

مخبر خطاب به مدیران عامل بزرگ‌ترین شرکت‌های معدنی کشور گفت: رانندگان ایران مانند خیمه‌هایی هستند که هر بخشی از اقتصاد کشور و مردم می‌توانند با آن کار کنند یا در آینده آموزش‌های لازم را برای حمایت از سایر بخش‌ها ببینند. رویکرد و دیدگاه می تواند منجر به توسعه همه جانبه شرکت های بزرگ و بخش خصوصی شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر ضرورت فعالیت های فراسرزمینی تاکید کرد و گفت: بازار یک میلیاردی همسایگان جمهوری اسلامی ایران می تواند فرصت بسیار خوبی را برای توسعه فراسرزمینی فراهم کند و سیاست خارجی دولت سیزدهم آمادگی کامل را دارد تا زمینه را فراهم کند. همکاری و مساعدت لازم.» شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی در ایران.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشورهای همسایه، افزود: سیاست های سرمایه گذاری و تامین مالی متقابل باید در کشورهای همسایه دنبال شود. زیرا این مهم موجب تقویت روابط سیاسی بین کشورها و همچنین ثبات اقتصاد شرکت های بزرگ منطقه ای می شود.

مخبر در خصوص رویکرد دولت سیزدهم در حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: جوانان تحصیلکرده ایرانی شاغل در شرکت های دانش بنیان داخلی توانسته اند محصولاتی با تکنولوژی بالا و باکیفیت و قیمت پایین تولید کنند که همین امر کمک بزرگی به اقتصاد کشور به ویژه در دوران تحریم باید از این سرمایه انسانی و علمی به نحو احسن استفاده کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: شرکت‌های بزرگ عضو این کارگروه علاوه بر حمایت و سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی پایین‌دستی و کسب‌وکارهای نوین، باید با همکاری سایر شرکت‌های بزرگ، کنسرسیومی برای حل مشکل تشکیل دهند. زیرساخت هایی مانند تامین آب، توسعه ترافیک و غیره نیز کمک کننده خواهد بود.

مخبر با اشاره به احیای آهن‌آهن اردکان توسط یکی از شرکت‌ها پس از 14 سال تعطیلی، بر ضرورت احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل با کمک پیشران پیشرفت ایران با تمرکز بر سرمایه‌گذاری و کمک‌های مشاوره‌ای تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از کارگروه خواست تا در اسرع وقت مشکلات و موانع شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی کشور شناسایی و فهرست شود تا دولت در صورت نیاز نسبت به بررسی و رفع آنها اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی باید به جنبه های زیست محیطی و همچنین مسئولیت اجتماعی و محرومیت زدایی در مناطقی که در آن فعالیت می کنند توجه کافی داشته باشند.

در این جلسه که با حضور اعضای اصلی کارگروه حامیان ترقی خواهان ایران برگزار شد، دبیر کارگروه گزارشی از فعالیت های پنج ماهه این کارگروه با محوریت بازار سرمایه ارائه کرد و تاکید کرد که 27 شهر سرمایه گذاری دلاری خود را آغاز کرده اند. 17.3 میلیارد در معدن فولاد، مس، پالایش نفت، برق و زیرساخت.

دستاوردها و محصولات این 48 پروژه شامل زنجیره فولاد با 13.8 میلیون تن، سنگ آهن، کنسانتره و گندله با 25.5 میلیون تن، مس با 800 هزار تن، پالایش نفت با 14.3 میلیون تن و تولید 3.1 هزار مگا ولت انرژی برق است. چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم برای 85000 نفر اشتغال ایجاد می کند.

همچنین در ادامه این نشست در خصوص فعالیت های فراسرزمینی، گزارشی از آمارهای ایران در حوزه اقتصاد و همچنین تجارت ایران با شرکای بزرگ تجاری ارائه شد و بیان شد که تجارت برون مرزی با کشورهای حوزه اقتصاد خواهد بود. توسعه دهد. جمهوری اسلامی ایران در بحث فراساحلی کریدور تجاری بین شرکت های داخلی و خارجی ایجاد شود.

در این جلسه اعضای اصلی کارگروه پیشنهادات و راهکارهای خود را در زمینه مقاوم سازی بلوک های غیرفعال، احیای منابع متوقف شده، نظارت و برچیدن و همچنین اعطای تسهیلات بانکی ارائه کردند.

در پایان جلسه گزارشی از عملکرد و ساختار نظارت بر پروژه ها و همچنین عملکرد فصلی شرکت های عضو کارگروه ارائه شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.