فن چیلر در تهران

به این ترتیب که مبرد وارد کندانسور می شود و عمل تقطیر بر روی آن صورت گرفته و به شکل مایع از کندانسور خارج می شود.

فن کویل و چیلر

مینی چیلرها، موتورخانه مرکزی را از لیست کاربران حذف میکنند (که خود اهمیت بسیاری در کاهش هزینهها دارد). فن کویل ها فقط وظیفه انتقال گرما یا سرما را به فضای مورد نظر دارند و به همین دلیل به خودی خود سبب سرمایش یا گرمایش نمی شوند و باید با سیار سیستم های تامین آب گرم نظیر هواساز که به موتورخانه یا پکیج های گرمایشی متصل هستند و یا سیستم های تامین آب سرد همانند چیلر، از طریق لوله کشی در ارتباط باشد.

قیمت فن چیلر

موتور فن کویل که انواع آن را در صفحه مورد نظر شرح داده ایم باعث ایجاد حرکت مکانیکی پروانه ها می شود تا پروانه ها بتوانند هوای را از محیط گرفته و با عبور دادن از کویل و انتفال حرارت به محیط مورد نظر انتقال دهند .

چیلر و فن کویل چیست

قیمت فن کویل به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. اساسا 4 نوع کمپرسور در چیلرهای تراکمی وجود دارد. ولی در چیلرهای تراکمی هوا خنک نه به فردی برای نگهداری نیاز است و نه برج خنک کننده ای وجود دارد که بخواهیم عملیات تصفیه آب و سرویس های دوره ای را روی آن انجام دهیم.

قیمت فن کندانسور چیلر

برای نگهداری چیلرهای جذبی به افراد متخصص آموزش دیده نیاز است که علاوه بر هزینه نیروی انسانی در صورت بروز پدیده کریستالیزاسیون در آنها ، خسارات زیادی به دستگاه وارد خواهد شد.

قیمت فن کویل چیلر

علاوه بر مساحت ، ارتفاع چیلر جذبی نیز بین ۱٫۸ تا ۳ متر بلندتر از نوع تراکمی است و برای نصب آن باید فضای موتورخانه به اندازه کافی جا داشته باشد.

چیلرهای تراکمی همگی با انرژی الکتریسیته کار می کنند و نوع آب خنک آن بر خلاف نوع هوا خنک ، علاوه بر مصرف برق ، مصرف آب هم دارد.

چیلر یا فن کویل

برای تولید برق از یک مولد الکتریکی (ژنراتور) کوچک و برای گاز از چندین کپسول گاز استفاده می شود که بایستی قیمت آنها نیز در لیست قیمت تجهیزات موتورخانه در نظر گرفته شود.

چیلر فن کویل چیست

چیلر جذبی حدودا دو برابر چیلر تراکمی (در ظرفیت برابر) وزن دارد که باید در محل استقرار آن از زیر سازی های بسیار محکم تر و پر هزینه تر استفاده شود.

مینی چیلر فن کویل

زمانی که ما در مورد صدا و ارتعاش دستگاه چیلر جذبی (به جز نوع شعله مستقیم آن) صحبت می کنیم ، نوع جذبی نسبت به تراکمی صدا و ارتعاش کمتری دارد زیرا قطعات مکانیکی در حال کار در آن کمتر است.

از شش آیتم بررسی شده ، چیلر تراکمی برتری محسوسی نسبت به جذبی دارد و به همین علت کاربرد آن در صنعت تهویه مطبوع و صنایع دیگر نسبت به جذبی وسیع تر است.

کمپرسور: گاز خروجی از اواپراتور را متراکم کرده وارد کندانسور میکند. وقتی چیلر یک مدار داشته باشد به این مفهوم است که کل مبرد موجود در مدار پس از خروج از کمپرسورها از یک کندانسور و اواپراتور عبور کرده و عمل کاهش دمای آب فقط در یک اواپراتور صورت می گیرد.

سپس جریان هوای ورودی به یونیت، از روی کویل عبور کرده و بعد از تغییر دما، درون فضای اتاق­ دمیده می شود.

فن دمنده چیلر

شکل و شمایل این مدل از فن کوئل ها بسیار شبیه به اسپلیت دیواری است. چیلرهای توبوکور با داشتن درایو فرکانس متغیر(اینورتر) در بارهای جزیی به خوبی پاسخگو بوده، راندمان بالا و مصرف انرژی پایینی دارند.

چیلر موتورخانه

3. فن کویل سقفی توکار: محل نصب فن کویل یا فن چیلر سقفی توکار در درون سقف کاذب است و از مزایای این نوع فن چیلر می توان به سادگی نصب و انتخاب محل دریچه هوادهی برای مصرف کنندگان اشاره کرد.

چیلر فن دار

فروش انواع فن کویل یکی از تخصصی ترین انواع فروش در محصولات سرمایشی-گرمایشی است. اگر هوای تازه را مستقیما به داخل اتاق وارد می کنید باید ان را قبلا تا درجه حرارت اتاق گرم کنید تا در صورت خاموش بودن فن کویل افراد احساس عدم آسایش نکنند، انتخاب کویل بر مبنای درجه حرارت هوای مخلوط ورودی به کویل و درجه حرارت لازم در خروج از کویل انجام می شود به نحوی که نیازهای سرمایش و گرمایش اتاق را نیز پاسخگو باشد.

چونکه برای در نظر گرفتن فضای موتورخانه کارفرمایان مجبور هستند که از فضاهای مفید ساختمان مثل پارکینگ کم کنند که قیمت هر متر مربع آن مبلغ بالایی را شامل می شود و هر چه چیلرها جمع و جورتر باشند به مساحت کمتری برای نصب نیاز خواهد بود.

در کمپرسورهایی که فاقد رینگ هستند این عمل به وسیله پیستون صورت می گیرد. اگر در ساختمانی به جای چیلر جذبی از چیلر تراکمی آب خنک استفاده شود سطح اشغال شده موتورخانه حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش می یابد چونکه از نظر ابعادی چیلرهای تراکمی آب خنک بسیار کوچکتر از انواع جذبی هستند و اگر از چیلر تراکمی هوا خنک استفاده شود اصلا فضایی از موتورخانه اشغال نمی شود چونکه این چیلرها باید در هوای آزاد (برای مثال بر روی بام) نصب شوند.

کابینت خارجی در خط تولید پس از عملیات فسفاته و شستشوی چند مرحله ای با رنگ کوره ای با دوام پوشانیده شده است.

فن سه فاز چیلر

هر چند چیلر تراکمی در موتورخانه یا پشت بام نصب شده و صدای کارکرد آن به درون ساختمان منتقل نمی شود.

زیرا هزینه صفر تا صد نصب تا راه اندازی آن در یک مرحله نبوده و می توان نصب آن را در چند مرحله انجام داد.

در راه اندازی و نصب موتور برج خنک کننده در عادی ترین حالت باید از اجزای محافظ الکتریکال همچون کنتاکتور یا بیمنتال و کنترل فاز و نوسان استفاده نمود .

برای کاهش میزان مصرف برق دستگاه چیلر تراکمی هوا خنک راه حل های متنوعی ارائه می شود که از جمله موثرترین راه ها ، ۲ یا ۴ مداره کردن چیلر هوا خنک یا به اصطلاح مدولار کردن آن است.

زمانی که رسوبات به صورت گل و لای وارد مدار خنک کننده شود به عملکرد صحیح دستگاه آسیب وارد خواهد کرد به همین دلیل با کمک برس سیمی مخصوص این موارد را از مبدل خواهیم زدود.

کندانسور یک مبدل حرارتی است که اجازه می دهد گرما از مبرد به هوا یا آب منتقل شود. از مینی چیلر های صنعتی به طور کلی برای خنک کاری دستگاه ها و قالب ها و یا برای سرد کردن محصول نهایی استفاده می شود.

فن کویل ها به صورت زمینی، دیواری، سقفی توکار، سقفی روکار و کاستی در بازار موجود هستند. نوعی از فن کویل های سقفی محسوب می شوند و نحوه نصب آن به این شکل است که بخش کویل آن بالای سقف کاذب قرار می گیرد.

کمپرسورها می توانند موتور یکپارچه از یک تولید کننده خاص داشته باشند یا موتوربه صورت مجزا روی کمپرسور نصب شود.

که همه آنها توسط الکتروموتور یا توربین کار می کنند. عموما کمپرسورها رفت و برگشتی، اسکرال، اسکرو یا سانتریفوژ می باشند که همه آنها توسط الکتروموتور یا توربین کار می کنند.

در بیان فن کویل یا چیلر یک کولر، دستگاه انتقال حرارت انتقال حرارت است. همچنین زمان نصب سیم های فن کویل به حجم هوادهی و ظرفیت سرمایش و گرمایش دستگاه توجه نمایید.

آبگرم یا آب سرد با لوله کشی به یک یا ترکیبی از سیستم های تعبیه شده در واحدهای مختلف ساختمان از جمله فن کویل ها، هواساز ها، سیستم گرمایش از کف، شوفاژ ها، یونیت هیتر ها و …

خدمات مشتری یکی از برنامه های اصلی کسب و کار ما است و بر این اساس تمام تلاش های ما برای ارائه رضایت مشتری و تجربه خرید خوب در ذهن مشتریان عزیز است.

بنابرین می بایستی قیمت این تجهیزات نیز در لیست قیمت تجهیزات موتورخانه در نظر گرفته شود. در نظر گرفته شود.

نیز در چیلر هستند که عملیات سردسازی آب را امکانپذیر میکنند. و انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

امروزه پکیج های چگالشی نیز به بازار عرضه شده اند که نسبت به بویلرهای قدیمی قیمت و نیز راندمان بالاتری دارند.

در انواع دیگر چیلرهای جذبی از گرمای غیر مستقیم (گرمای در حال اتلاف) برای کار چیلر استفاده می شود و تمامی چیلرهای جذبی به علت داشتن برج خنک کننده مصرف آب هم دارند. This po st h as be​en c reated ​with GSA Con tent Generator DE MO !

قیمت تاسیسات موتورخانه به ترتیب شامل موارد ذکر شده در ادامه متن می شود که برای کاهش هزینه ها و کاهش قیمت موتورخانه مرکزی می بایستی که تک تک موارد از تامین کنندگان و سازندگان مختلف استعلام شود تا در نهایت لیست قیمت تجهیزات موتورخانه مد نظر به حداقل ممکن برسد.

فنهای زمینی بیشتر در مراکز آموزشی و مراکزی که نیاز به تعویض دستگاه قدیمی خود دارند، مورد استفاده قرار میگیرند.

شما کاربر گرامی جهت اطلاع از سایر متراژها و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان دما پویا تماس حاصل فرمایید.

همچنین در محل هایی که نمی توان برق ۳ فاز به مقدار کافی تامین کرد و یا تامین با مشکلات فراوان همراه است ، استفاده از چیلر جذبی به جای تراکمی می تواند یکی از گزینه ها باشد.

پس از تحلیل مرحله دوم و بررسی متغیر باینری تعریفشده (تأیید خرید یا فروش در بازار روز – قبل) این نتیجه حاصل میشود که ریزشبکه بهتر است برق مازاد را در بازار زمان – واقعی به علت قیمت بالا به فروش برساند.

عملکرد هریک از اجزای تشکیل دهنده و هماهنگی بین آنها روی عملکرد کلی دستگاه و ایجاد هوایی مطبوع تاثیرگذار می باشد.

با توجه به موارد مهمی که در بالا بررسی نمودیم به راحتی می توان به سوال چیلر جذبی بهتر است یا تراکمی پاسخ داد.

چونکه کندانسور آن توسط آب برج خنک کننده خنک می شود و به علت تبخیر آب ، مصرف آب هم خواهیم داشت.

موضوع این است که در مقایسه و انتخاب اقتصادی یک سیستم تهویه مطبوع باید کل هزینه خرید و نصب تجهیزات بعلاوه هزینه های بهره برداری شامل هزینه های سرویس و نگهداری و مصرف انرژی را در دوره بهره برداری مشخص و جمع کل هزینه را به طول عمر متوسط تجهیزات سیستم تهویه مطبوع تقسیم نمود.

کمپرسورها یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده چیلرها به شمار می رود که ساز نوع اسکرال است. در این صورت جهت تعمیر و نگهداری دستگاه نیاز به از رده خارج کردن کل سیستم نیست و می توانید به راحتی تعمیرات را انجام دهید.

جالب است بدانید که به عنوان یک محصول جانبی مهم، حرارتی که از مایع جذب شده که باید به محیط خارج دفع شود را می توان برای کاراییهای بالاتر برای مقاصد گرمایی استفاده نمود.

اگر از نوع تراکمی آب خنک یا نوع جذبی باشد به برج خنک کننده نیاز داشته و در موتورخانه نصب می شود.

در نصب سیستم های تراکمی هواخنک به روی بام با نصب و اجرای سایه بان می توانید به افزایش راندمان دستگاه کمک شایانی کنید.

ولی چیلر تراکمی به صورت یکپارچه و با حمل و نصب آسان تر نسبت به نوع جذبی به محل مورد نظر حمل و سپس نصب می شود.

به همین ترتیب، چرخش آب گرم دیگ موتورخانه، هوای گرم را در محیط نتیجه می دهد. کمپرسورهای تبرید،کندانسور، اواپراتور از اجزای مهم چیلرهای تراکمی می باشند.

با نصب این دستگاه در ساختمان های قدیمی که چیلر مرکزی آنها از کار افتاده و یا از راندمان مطلوب برخوردار نیست، دیگر نیازی به نصب و استفاده از سایر تجهیزات گران قیمت تهویه مطبوع نمی باشد.

اگر چیلر از نوع تراکمی هوا خنک باشد، به جای نصب در موتورخانه، بر روی بام ساختمان نصب می شود و به برج خنک کننده هم نیازی ندارد.

پنجمین فرق چیلر تراکمی و جذبی از نظر سطح صدای تجهیزات در حال کار آنها است. پمپ های متعددی با توجه به ابعاد ساختمان مورد نظر جهت پمپاژ آب گرم و سرد در شوفاژخانه (موتورخانه) نصب می شود که مجموع آنها می تواند بر قیمت شوفاژخانه تاثیر بسزایی داشته باشد.

شما می بایست در مرحله اول بدون در نظر گرفتن شرایط مالی گزینه های ابتدایی را حذف کنید. بویلرها یا همان دیگ های آبگرم یا بخار داغ به مشعل های گازسوز یا گازوئیل سوزی مجهز هستند که از مخازن بزرگ جهت گرم کردن آب بهره می برند.

برای حصول نتیجه ی دلخواه در این گونه مناطق، باید از کندانسور های هوا خنک یا هوایی، استفاده شود. چیلر جذبی بهتر است یا تراکمی ؟

کندانسور چیلرها می توانند با هوا یا آب خنک شوند. اساس کار این چیلرها بر پایه عکس چرخه رانکین است.

وظیفه این قطعه هواگیری سیستم میباشد. چیلرهایی که به درستی نگهداری می شوند دمای کندانسور را نسبت به سیستم های نگهداری نشده پایین تر نگه می دارند و همچنین هزینه های تعمیر را به شدت کاهش می دهند.

نوع جذبی شعله غیر مستقیم حدود ۵۰ درصد قیمت تمام شده بالاتر نسبت به نوع تراکمی و قیمت نوع شعله مستقیم آن حدود دو برابر قیمت نوع تراکمی در ظرفیت مشابه است.

چیلرهای جذبی در توان برابر با چیلرهای تراکمی ، حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد به مساحت بیشتری جهت نصب نیاز دارند و علت آن بزرگتر بودن تجهیزات چیلر جذبی (در توان برابر) نسبت به چیلر تراکمی است.

هر دوی آنها به تنهایی کار می کنند، اما توصیه می کنیم هر دو را انجام دهید. ارسال شده تا با جاری شدن در لوله های این تجهیزات با هوای اطراف لوله ها تبادل حرارتی انجام داده و منجر به افزایش دمای هوای داخل ساختمان در فصل سرد گردد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.