طرح شکست خورده نتانیاهو برای به رسمیت شناختن اسد با دشمنی با ایران مواجه است

[ad_1]

رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که نخست وزیر رژیم سابق صهیونیستی در تلاش برای اجرای طرحی برای جامعه جهانی برای به رسمیت شناختن رژیم بشار اسد و اخراج نیروهای خارجی از جمله مستشاران ایرانی از سوریه است.

به گزارش ایسنا، روزنامه اسرائیلی هیوم در این گزارش نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائیل در آخرین دوره ریاست جمهوری خود به دنبال اجرای طرحی منطقه ای با برخی کشورهای عربی بود که ابتکاری مبتنی بر تعامل جهانی با دولت سوریه است. رژیم بشار اسد با خروج نیروهای ایرانی از سوریه مخالف بود، اما نفتالی بنت، نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی این اقدام را متوقف کرد.

این روزنامه که نزدیک به نتانیاهو است، در این گزارش می‌نویسد که این ابتکار با هدف تضمین پیروزی بشار اسد در جنگ داخلی در برابر توافق ابرقدرت‌ها با او در مورد خروج نیروهای ایرانی از سوریه انجام شده است.

در این گزارش آمده است که اسرائیلی ها برای اولین بار سه سال پیش در نشست مشاوران امنیت ملی آمریکا، روسیه و رژیم صهیونیستی در اورشلیم درباره ازسرگیری تعاملات بین المللی با رژیم بشار اسد گفتگو کردند. دیوید بن شبات، رئیس شورای امنیت رژیم صهیونیستی در دوران ریاست جمهوری ترامپ با نیکلای باتریچوف، رئیس جمهور پوتین و جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا، این طرح چند سطحی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

بر اساس این طرح، از بشار اسد خواسته شد که ابتدا تمامی نیروهای خارجی را که پس از سال 2011 وارد سوریه شده اند، اخراج کند و اعلام کند که دیگر نیازی به او نیست و سپس سوریه به اتحادیه عرب بازگردد تا کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بتوانند. الف. در اوج خود، امارات به جای ایران در سوریه سرمایه گذاری خواهد کرد و به دنبال آن اصلاحات در سیستم حکومتی سوریه و در نهایت انتخابات عمومی انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو این طرح را تایید کرد و بن شبات آن را با تمامی کشورهای عربی که با اسرائیل روابط دیپلماتیک دارند، راه اندازی کرد و اردن به این طرح اهمیت زیادی می دهد زیرا می خواهد از زیر بار میلیون ها پناهنده سوری و مصر خلاص شود. او به این طرح ابراز علاقه کرد.

یک منبع آگاه از این طرح می گوید اسرائیل هیچ تماس مستقیم یا غیرمستقیمی با دولت سوریه یا بشار اسد در این زمینه نداشته است و علیرغم اینکه این طرح در ابتدا تایید شده و از سوی برخی صحیح است، تحولات داخلی در اسرائیل تا سرنگونی نتانیاهو و نفتالی بنت و همچنین شکست دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در انتخابات، این طرح محقق نشد.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند: در نشست سه جانبه نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر و محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در شرم الشیخ، موضوع مورد بررسی مجدد قرار گرفت. او یک روز قبل از نشست سه جانبه دیدار خود را با بشار اسد رئیس جمهور سوریه به اشتراک گذاشت.

در پایان این گزارش آمده است: «یک منبع آگاه اسرائیلی خاطرنشان کرد که بشار اسد قدرت خروج نیروهای خارجی از سوریه را ندارد، بنابراین این ضرر مضاعف برای اسرائیل است زیرا اسرائیلی‌ها نیز در روند به رسمیت شناختن اسد شریک خواهند بود». . مشکلات آنها با ایران در سوریه حل نمی شود زیرا ایرانی ها به دعوت رسمی اسد در سوریه هستند و سناریویی که اسد از ایران می خواهد از سوریه خارج شود گزینه دشواری است، بنابراین این یک موضوع عربی و داخلی است و اسرائیل بخشی از آن است. از آن. .

این ادعا در حالی مطرح می شود که بر اساس اظهارات رسمی مقامات کشورمان و دولت سوریه، ایران نیروی جنگی در سوریه ندارد و تنها مستشاران ایرانی به دعوت رسمی دولت دمشق برای کمک به ارتش سوریه در این کشور حضور دارند. .
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.