سفیر یمن در تهران: آتش می تواند دروازه ای برای توقف کامل درگیری ها باشد

[ad_1]

سفیر صنا در تهران با اشاره به آتش بس در یمن گفت: این آتش بس می تواند دروازه ای برای توقف جنگ، لغو کامل تحریم ها و پایان اشغالگری باشد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم الدیلمی، سفیر یمن در تهران، امروز (سه شنبه، 23 فروردین) پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفت وگو با شبکه المسیر، گفت: ما از طرف سازمان ملل و سازمان ملل رایزنی کردیم و کشورهای متجاوز

وی تاکید کرد: این سلاح های گرم در صورتی که نیت و اهداف طرف مقابل صادقانه باشد می تواند دروازه ای برای توقف جنگ و پایان دادن به لغو تحریم ها و پایان اشغالگری باشد.

الدیلمی به سخنان سید حسن نصرالله و موضع ایران در مذاکرات وین و مذاکره با سعودی ها اشاره کرد و گفت: موضوع یمن باید با طرف یمنی در صنعا مطرح شود.

سفیر یمن خاطرنشان کرد: اقدام اخیر سعودی ها برای تشکیل شورای ریاست جمهوری در یمن غیرقانونی و تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر تجاوز سعودی-آمریکایی است.

وی گفت: گفت وگوها باید اول از همه سعودی یمنی باشد و سپس وارد روند سیاسی برای بازگشت یمن به وضعیت عادی آن می شویم.

الدیلمی همچنین خاطرنشان کرد: هرگونه بحثی در مورد یمن بدون حضور صنا برای ما مهم نیست و به نتایج آن اهمیتی نمی دهیم و این موضع را در خصوص مذاکرات ایران و عربستان در بغداد به عراقی ها رساندیم. ” “

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز در دیدار با سفیر دولت نجات ملی یمن با اشاره به مقاومت مردم یمن در برابر حملات ائتلاف و نگرانی از وضعیت بحرانی یمن، لزوم رفع برجام محاصره یمن و برقراری آتش بس دائمی وی بر ضرورت گفتگو با یمن برای تعیین سرنوشت آن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه افزود: مردم یمن با روحیه مقاومت و هوشمندی برای سرنوشت خود تصمیم می گیرند.

ابراهیم اله دیلمی سفیر دولت نجات ملی در ایران نیز از مواضع دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از یمن تقدیر کرد.

وی در این دیدار روند اطفای موقت آتش سوزی و آخرین تحولات را به اطلاع وزیر امور خارجه کشورمان رساند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.