رهامی: اصلاح طلبان با دولت همکاری کنند

[ad_1]

رهامی: اصلاح طلبان با دولت همکاری کنند

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اصلاح طلبان اکنون که در قدرت نیستند صحنه را ترک نکنند بلکه باید با دولت اصلی همکاری دلسوزانه داشته باشند.

محسن رهامی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه جریان اصلاحات در حال حاضر پاسخگوی قوه مجریه و مقننه نیست، اظهار کرد: این جریان باید از این فرصت و شرایط کنونی نه به عنوان تهدید، بلکه به عنوان فرصت استفاده حداکثری را ببرد. .
وی افزود: اصلاحات باید در این مدت تشکیلات خود را تجدید کند و بررسی کند که چرا مردم از این جریان فاصله گرفته اند. در تمام دنیا مرسوم است که حزبی که در انتخابات دولت سایه شکست خورده تشکیل می دهد و برنامه های حزب حاکم را نقد می کند، البته برنامه های خود را ارائه می دهد و اینطور نیست که در خانه بنشینیم و منزوی باشیم.
این فعال سیاسی با اشاره به اینکه از اول انقلاب چپ و اصولگرا یا بعدا اصلاح طلبان و اصولگرایان در قدرت بوده اند خاطرنشان کرد: حالا که اصلاح طلبان در قدرت نیستند نباید ناامید و منزوی شوند. شرایط اقتصادی و معیشتی مردم سخت است و نیازهای مردم هر روز گران می شود و انتظار دارند اصلاح طلبان در کنارشان باشند. دولت اصلی هنوز نتوانسته مشکلات اقتصادی خود را حل کند زیرا مشکلات اقتصادی ایران مربوط به برجام و تجارت خارجی است.
رهامی همچنین گفت: اصلاح طلبان خود را به تهران محدود نکنند. تهران فقط ایران نیست و رهبر اصلاحات باید در سراسر کشور سفر کند و حرف مردم را بشنوند تا بفهمند چرا مردم در انتخابات مجلس، شورا و ریاست جمهوری خوشحالی خود را نشان ندادند.
وی تاکید کرد: اصلاح طلبان نباید از صحنه کنار بکشند، بلکه با دولت اصلی همکاری دلسوزانه داشته باشند. با این حال، اگر رئیس موفق شود، منافع او به همه مردم می رسد. دولت، دولت همه 85 میلیون ایرانی است، نه فقط دولت اصولگرا. اصلاح طلبان باید با دولت مشورت کنند و دولت نیز از رایزنی های سایر جریان ها استقبال کند. اصلاح طلبان تا جایی که می توانند با دولت مشورت کنند.
این فعال سیاسی در پایان با بیان اینکه هیچ خبر خوشی از مجلس مبنی بر تصمیم گیری در مورد مسائل معیشتی وجود ندارد، گفت: مجلس باید تلاش کند فشار کمتری به مردم وارد کند. مجلس و دولت باید تلاش کنند تا با پیوند اقتصاد ایران با جامعه جهانی، فشار اقتصادی بر مردم را کاهش دهند. انرژی روسیه در حال حاضر از بازارهای جهانی حذف می شود و شانس زیادی برای جایگزینی ایران وجود دارد، در حالی که عراق در حال حاضر دومین صادرکننده بزرگ اوپک است. ایران نباید جایگاه خود را در اوپک از دست بدهد.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.