رئیس جمهور: دستگاه ها امکان سفر آسان و ارزان را برای زائران به مکان زیارتی فراهم می کند

[ad_1]

اولین جلسه شورای عالی حج و زیارت پس از 8 سال به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد و در آن بر تسهیل و کاهش هزینه سفر به اماکن زیارتی خارج از کشور و داخل تاکید شد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در این دیدار زیارت را از وظایف مهم برشمرد و با اشاره به آثار و برکات این سفرهای معنوی، گفت: زائران ارزان قیمت را به محل زیارت به ویژه عتبات عالیات ارائه کنید. و سوریه از طریق هوا و زمین.

رئیس جمهور با اشاره به اعتراضات موجه مردم به دلیل هزینه های غیرعادی تردد هوایی به ویژه در برخی مقاطع خاص، به مسئولان ذیصلاح کشوری هشدار داد: اجازه ندهید افرادی به نام سفر معنوی و زیارتی که عموم مردم هوس کار و منفعت می کنند. . پرداخت کنید و به مردم فشار بیاورید.

رئیسی همچنین بر ادامه بازگشایی مرزهای زمینی با عراق تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین دستور داد تا وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری برای کاهش قیمت و تسهیل سفر زائران، فرآیند اجاره هواپیما برای عتبات را به حج و زیارت محول کنند.

در این جلسه همچنین با دستور رئیس جمهور مقرر شد با توجه به فرصت باقی مانده تا حج تمهیدات لازم برای اقامه این شعائر دینی توسط مراجع کشوری و رعایت الزامات در این خصوص انجام شود. ملاقات کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.