دشمن از اتحاد ارتش و سپاه ترسیده و عصبانی است

[ad_1]

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در ستاد ارتش با فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن 12/12/1392 با امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد. 29 فرورد، جمهوری اسلامی خطاب به خانواده هایشان گفت: امروز بحمدالله ارتش جمهوری اسلامی ایران با همه گستردگی و وسعتی که دارد در عرصه های مختلف تجهیزاتی و تخصصی پیشرفت چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به تحقیق و توسعه پدافند در ارتش تصریح کرد: جهاد خودپایه در ارتش سابقه و روند بسیار خوب و موفقی دارد، بنابراین برخی از تخصص ها در ارتش از جمله هوانوردی، بالگرد و نیروی دریایی ریشه قوی دارند. در دوران شکوهمند انقلاب علی رغم جنگ تحمیلی، کادر متخصص و فداکار این یگان ها خالصانه و مجدانه برای حفظ پویایی تجهیزات و نیروهای مربوطه تلاش کردند.

سرلشکر سلامی پیشرفت های ارتش و سپاه در حوزه پهپاد را بسیار ارزشمند و توانمند توصیف کرد و گفت: ساخت پهپاد با فناوری های مختلف امروز هم در ارتش و هم در سپاه اهمیت زیادی دارد.

فرمانده کل سپاه در ادامه بر اهمیت تمرکز بر برخی تخصص ها از جمله جنگل تاکید کرد و بر لزوم تلاش جدی در طراحی در هر دو سازمان تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ درخشان ارتش با نام بزرگانی چون شهید سجاد شیرازی، هیدرولوژیست ها، ستاری، بابایی و… گره خورده است. با شهید والامکام سپهبد علی سجاد شیرازی ارتباط صمیمانه ای دارم و ایشان را دارم که برایم بسیار ارزشمند است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به شخصیت فرماندهان و پیشکسوتان نظامی از جمله سردار حسنی سعدی گفت: امیر حسنی سعدی به دلیل شخصیت قبیله ای، مردمی و معصومی که دارد نماد و تندیس زنده برای نظامیان است. خوشبختانه فرماندهان نیروهای نظامی بعد از انقلاب دارای شخصیتی نظامی، انقلابی هستند و همیشه در همه صحنه ها آماده فداکاری برای نظام و انقلاب هستند که جای شکرگزاری خداوند است.

وی در خصوص رابطه عمیق و دوستانه ارتش و سپاه گفت: دشمن از برادری وحدت بین ارتش و سپاه هراس و خشم دارد به همین دلیل همواره بر مسائل تفرقه بین ارتش و سپاه و سپاه تمرکز داشت. دائماً و بین روابط ما اختلاف است، اما ما به خاطر برادری، فرهنگ، دیدگاه و اعتقادات یک خانواده بزرگ و امروز وحدت نیروهای مسلح به ویژه ارتش و سپاه، اطلاع نداریم که در نیروهای مسلح هستیم. ، تحت فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند و حضور فرماندهان مؤمن و فداکار در این دو سازمان از جایگاه والایی برخوردار است و خداوند را به خاطر این همدلی و وحدت شاکریم.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز ارتش یک سازه دفاعی بسیار مستحکم برای کشور است و گرمای محبت نظامیان و حتی خانواده های محترمشان را نسبت به سپاه احساس می کنم. حضور فرماندهان ارتش به ویژه فرمانده محترم ارتش در پادگان ها و مواضع نظامی سپاه برای ما و ستاد بسیار خوشایند و رحمت است که تاثیر بسیار خوبی در ادغام این دو بدنه دارد. .

در ادامه این دیدار، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش با سلام و خیرمقدم به فرمانده کل سپاه گفت: امروز این سطح از وحدت و همدلی و وحدت در بین نیروهای مسلح است. بسیار شیرین و راضی کننده بود و حضرت آقا به نظرات نظامیان در مورد سپاه و پشتیبانی آن پرداختند و بارها تأکید کردند.

فرمانده کل ارتش در خصوص توسعه پدافند و پژوهش در ارتش گفت: خودکفایی در ارتش به ویژه در نیروی هوایی سابقه طولانی دارد. همانطور که قوی است به جرات می توان گفت که توانایی ساخت جنگنده را داریم، ارتش در زمینه هلیکوپتر و قطعات آن نیز پیشرفت خوبی داشته است و تکامل آن همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: تمام صحبت های حضرت آقا در خصوص ارتش را مرور کردم و دیدم در سال 70 ایشان اشاره کردند که بروید هلیکوپتر بسازید. این سوال را به متخصصان نظامی نیروی هوایی رساندم که خوشبختانه در این زمینه اقدام خوبی است.

سرلشکر موسوی در زمینه تبادل دانشجو بین ارتش و سپاه گفت: با توجه به وجود و فعالیت مراکز علمی و دانشگاهی از جمله دانشگاه افسری، می توانیم در هر دو دستگاه تبادل دانشجو داشته باشیم، بنابراین برخی از دانش آموختگان دانشگاهی افسری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند. خدمت به برخی از دانشجویان نظامی برای کار در ساختار سپاه و این امر می تواند به تقویت ساختار دفاعی و نظامی کشور و پیوند عمیق بین دو نهاد کمک کند.

در پایان این دیدار طرح اخلاص اخلاص از سوی فرمانده کل ارتش که مزین به تندیس سرداران شهید سید محمد ولی کارنی، علی صیاد شیرازی و حاج کاسم سلیمانی است به سردار سلامی اهدا شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.