حدادی: باندهای ناپاک قصد دارند بین مردم ایران و افغانستان شورش ایجاد کنند

[ad_1]

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا در مجلس شورای اسلامی گفت: نهاد حاکمیتی افغانستان باید مراقب باشد تا دشمن به روابط ایران و افغانستان آسیب نزند.

به گزارش ایسنا، علی حدادی، نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی سوره ها در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

تحرکات اخیر نشان می دهد که باندهای ناپاک قصد دارند بین دو ملت ایران و افغانستان شورش ایجاد کنند و ممکن است در آینده شاهد چنین هفته ای دیگر باشیم.

«هیئت حاکمه افغانستان باید مراقب باشد تا عناصر متخاصم به روابط تاریخی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دو کشور آسیب نرسانند.

بر اساس ضبط های منتشر شده، بر اساس ضبط های منتشر شده، در چند روز گذشته چندین نفر به کنسولگری ایران در هرات حمله کردند که پس از آن کاردار سفارت افغانستان در تهران به وزارت امور خارجه دعوت شد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد که امنیت سفارتخانه ها و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در هرات و سایر شهرها باید به طور کامل تامین شود، افغانستان و تضمین های لازم برای فعالیت ایمن این سفارت ها ارائه شود.

سفارت کشورمان در افغانستان نیز اعلام کرد: با توجه به حوادث و مشکلات اخیر پیش آمده در مقابل سفارت و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات، عدم کنترل و مشکلات امنیتی آن، بخش کنسولی سفارت تا اطلاع ثانوی از ارائه هرگونه خدمات کنسولی از جمله صدور ویزا معاف بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.