تهران از آتش بس و رفع کامل محاصره یمن استقبال می کند

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفتگو با یک رسانه عربی گفت: ایران از برقراری آتش بس در یمن و رفع کامل محاصره استقبال می کند.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت وگو با شبکه یمنی المسیره، گفت: تهران از برقراری آتش بس در یمن و ایجاد فضا برای حصار کشی کامل علیه این کشور استقبال می کند. و همچنین یک راه حل سیاسی.

وی همچنین گفت: تهران در تلاش است تا از طریق سازمان ملل و شرکای منطقه‌ای آن، صدای مردم یمن را در سراسر جهان به گوش مردم برساند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی خود همچنین در پاسخ به این سوال که گروه های مختلف یمنی در جریان مذاکرات صلح عربستان حضور دارند اما دولت نجات ملی یمن حضور ندارد و موضع ایران در این زمینه چیست؟ وی افزود: دولت نجات ملی یمن بخشی از حال و آینده یمن است و هیچ دولتی تصنعی و پیش بینی شده نمی تواند بخشی از جامعه را چه از طریق جنگ و چه با گفت وگو حذف کند. توصیه ما به همه این است که واقعیت یمن را درک کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره نقض آتش بس در یمن از سوی عربستان و اخبار منتشر شده در این زمینه، گفت: باید گزارش های تکمیلی در این زمینه دریافت کنم و شاهد انتشار اخبار در این باره در رسانه ها هستم.

وی افزود: ایران از برقراری آتش بس در یمن استقبال کرده و ماه هاست عربستان و ائتلاف را به رفع محاصره تشویق می کنیم و با تسهیل دسترسی بشردوستانه و انجام مذاکرات یمنی و رفع محاصره یمن تاکید می کنیم. . مردم، این زمین باید این فرآیند را کامل کند.

وی گفت: گفتگوی تلفنی اخیر آقای امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد یمن بود و ما دیدگاه ها و نظرات خود را در مورد حوادث یمن تکرار کردیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.