بازگشایی مراکز آموزشی باید با جدیت ادامه یابد

[ad_1]

بازگشایی مراکز آموزشی باید با جدیت ادامه یابد

رئیس جمهور بر لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری و رسیدگی جدی به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و ارائه آموزش حضوری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت به مناسبت روز جهانی بهداشت، تلاش های پرسنل بهداشتی کشور را در دوران اپیدمی ولیعهد ارزیابی کرد و گفت: اقدامات انجام شده موجب آرامش و تضمین سلامت انسان ها می شود. .
رئیس جمهور «سلامت عامه» را اولویت اصلی دولت مردمی از ابتدای تشکیل آن خواند و با ابراز خرسندی از تأثیر واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا در کاهش عوارض و مرگ و میر، جامعه سلامت، پزشکان، رسانه ها و سایر محاکم قضایی را خواستار شد. دوز سوم را تزریق کنید.
رئیسی تاکید کرد: سیاست دولت اقناع افکار عمومی است و معتقدیم اگر اهمیت این موضوع برای مردم تبیین شود و قانع شوند حتما به توصیه های مسئولان بهداشتی کشور عمل خواهند کرد.
وی با تاکید بر ادامه آموزش حضوری در مراکز آموزشی کشور گفت: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها آسیب های جبران ناپذیری به همراه دارد که مهمترین آن افت تحصیلی است.
رئیسی همچنین بر لزوم توجه به رعایت نکات بهداشتی در مدارس تاکید کرد و گفت: در صورتی که دانش آموزی علائم بیماری داشته باشد، حضور در کلاس الزامی نیست، اما نباید منجر به تعطیلی مدارس و اختلال در کار شود. آموزش شخصی سایر دانش آموزان».
رئیس جمهور سپس به نظارت و کنترل قیمت داروها اشاره کرد و گفت: قیمت داروها نباید افزایش یابد، اما این موضوع قابل بحث نیست و نیاز به نظارت و رفع جدی تخلفات احتمالی دارد.
دکتر رئیسی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به افزایش 50 درصدی سفر نوروزی و کاهش 23 درصدی تصادفات فوتی در کشور از همه دست اندرکاران ایجاد نظم و امنیت و خدمات رسان در این حوزه تشکر کرد. و برای کاهش هر چه بیشتر آن تلاش و برنامه ریزی کرد.
وی گفت: آنچه در سفر نوروزی شاهد بودیم رکورد خوبی است که نشان از افزایش نشاط، امنیت و حفظ جان مردم و تلاش و فعالیت همه دستگاه های مسئول دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.