امیر عبداللهیان با معاون نخست وزیر ازبکستان دیدار کرد

[ad_1]

وزیر امور خارجه کشورمان با عمر رزاقوف معاون نخست وزیر ازبکستان دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مسائل مهم منطقه گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در این دیدار که بعدازظهر پنجشنبه برگزار شد، نوروز را به عنوان میراث مشترک کشورهای منطقه تبریک گفت و از پیشرفت روابط دو کشور به ویژه پس از نشست مشترک ابراز خرسندی کرد. کمیسیون همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در زمینه روابط همسایگی و ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان به همتای ازبکستانی خود.

امیر عبداللهیان ظرفیت های همکاری دو کشور را در زمینه دوجانبه به ویژه در بخش های اقتصادی، حمل و نقل، ترانزیتی و ترانزیتی و همچنین استفاده بیشتر از ظرفیت های موجود در بندر چابهار و راه آهن حف هرات و همچنین در کشور ما. تمایل به همکاری با تاکید بیشتر در حوزه فناوری و شرکت های دانش بنیان.

همکاری های دو کشور در زمینه افغانستان از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مطرح شد و وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم استفاده از سازوکارهای موجود بین دو کشور در رابطه با افغانستان تاکید کرد.

امیرعبداللهیان در تشریح آخرین تحولات مذاکرات وین با انتقاد از رویکرد آمریکا در قبال تحریم های اخیر علیه برخی مقامات کشورمان، گفت: اکنون همه چیز بستگی به این دارد که آیا آمریکا بخواهد واقع بین باشد یا مسئول شکست مذاکرات باشد. .

عمر رزاقوف معاون نخست وزیر ازبکستان در این دیدار ضمن تبریک عید نوروز و همچنین درود به رئیس جمهور ازبکستان، مقامات عالی رتبه کشورمان بر اهمیت بالای روابط دوجانبه در زمینه های مختلف تاکید و با اشاره به ظرفیت های موجود در زمینه همکاری های دو کشور، ازبکستان علاقه به اجرای آنها. .

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.