اظهارات ضد ایرانی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه با تکرار ادعاهای دروغین و خصمانه واشنگتن علیه ایران گفت: با وجود اختلاف نظرها در مورد ایران، ما در مقابله با تهدیدات و اقدامات تحریک آمیز متحد هستیم.

به گزارش ایسنا، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب (به وقت تهران) در نشست خبری هفتگی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر یکی از فرماندهان سپاه مبنی بر انتقام گیری از ترور شهید قاسم سلیمانی گفت: من قصد سخنان او را ندارید بگذارید نظر بدهم، اما بگذارید یادآوری کنم، ما قبلاً قاطعانه گفته ایم که از شهروندان خود دفاع و محافظت کنیم. این شامل مقامات فعلی و سابق ایالات متحده می شود.

به گزارش وب سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا، پرایس با بیان اینکه در مورد سیاست ایران اختلاف نظر وجود دارد، مدعی شد: اما ما در عزم خود برای مقابله با تهدیدات و اقدامات تحریک آمیز و با متحدان و شرکای خود در سراسر جهان متحد هستیم. و همچنین برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی ایران با منطقه همکاری خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود گفت: شما شاهد برخورد ما با سپاه بوده اید. بیشتر تحریم‌هایی که ما علیه ایران اعمال کرده‌ایم شامل سپاه می‌شود. ما متعهد به مقابله با فعالیت‌های سپاه با تمام ابزارهای مناسب هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اظهارات ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش علیه نیروی قدس سپاه پاسداران، آیا وزارت خارجه فرقی بین سپاه و نیروی قدس سپاه قائل است؟ گروه های به اصطلاح تروریستی خارجی هر دو را شامل می شود.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اخیراً در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا اعلام کرد که با خروج نیروهای سپاه قدس از فهرست سازمان های تروریستی خارجی مخالف است.

به گزارش ایسنا، در حالی که لغو مذاکرات تحریم ها در وین وارد فاز نهایی و متوقف شده است، برخی مقامات آمریکایی در تلاش هستند تا از اقدام احتمالی دولت واشنگتن برای حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از به اصطلاح جلوگیری کنند. فهرست

در نامه ای به رئیس جمهور ژو بایدن در ماه گذشته، تعدادی از قانونگذاران آمریکایی گفتند که گزارش ها مبنی بر پایان مذاکرات در وین دارای نگرانی هایی است که همچنان روی میز باقی مانده است – از جمله حذف نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از لیست تروریستی ایالات متحده، لغو برخی تحریم ها علیه مقامات ایرانی. .

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز دوشنبه در پاسخ به سوالی درباره چشم انداز مذاکرات وین در خصوص زیاده خواهی هایی که اخیراً آمریکایی ها در این مذاکرات مطرح کردند، گفت: ما به تعهدات طرف آمریکایی در برجام عمل نکرده ایم. قطعنامه 2231. متأسفانه ایالات متحده سخت کار می کند و انرژی و زمان خود را صرف حفظ اجزا و بخش های حداکثر فشار خود می کند.

حاتب زاده ادامه داد: برای ما نفع اقتصادی و قطعی مردم از لغو تحریم ها مهم است. طرف آمریکایی در این زمینه موانعی ایجاد کرده تا منافع مردم ایران را از برجام به حداقل برساند و ما با آگاهی کامل این موارد را به طرف مقابل اعلام کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق منافع ملت ایران و پیشبرد خطوط قرمز خود در این زمینه تحت تاثیر کمپین ها و کمپین های رسانه ای و اظهارات ضد و نقیض قرار نخواهیم گرفت، تصریح کرد: منافع قطعی مردم ایران چراغ راه ماست و ما این کار را انجام می دهیم. آی تی. نمی دانم به توافق می رسیم یا نه زیرا آمریکا هنوز اراده ای برای دستیابی به توافق نشان نداده است. ما متعهد به دستیابی به یک توافق خوب هستیم و اگر این اتفاق بیفتد، قطعا به وین خواهیم رفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.