آمادگی فعلی ارتش برای کمک به مردم

[ad_1]

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران از آمادگی کنونی ارتش برای کمک و کمک به مردم خبر داد و افزود: تلاش می کنیم مشارکت بیشتری در کمک به مردم در عرصه های مختلف داشته باشیم.

امیر دریادار حبیب الله سجری در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در تشریح وضعیت ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: 29 فروردین روز ارتش است. و به مقام معظم رهبری و مردم کشور تبریک می گویم.

وی افزود: در سال 1342 امام راحل که قیام خود را آغاز کردند در سخنانی خطاب به علمای اسلام و ارتش فرمودند که اسلام در خطر است. در واقع هم به علما تکیه داشت و هم به ارتش. در پیروزی انقلاب، حرکت بدنه ارتش که در باخمن نوزدهم به اوج خود رسید، کاملاً مشخص است. روز ارتش 26 فروردین 1358 تعیین شد و سرانجام 27 فروردین از سوی امام راحیل به عنوان روز ارتش تعیین شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با قرائت بخشی از فرمان امام در خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در اوایل انقلاب گروه هایی به دنبال انحلال ارتش بودند و در مطالب خود به این موضوع پرداختند. شعارها در روزهای اول انقلاب، ارتش و کمیته ها تنها سپر انقلاب بودند، بنابراین گروهک ها سعی کردند سپر انقلاب را بگیرند و آن را برگردانند، اما امام راحل مانع شدند و هشدار دادند. به این هشدار توجه نشد، 29 فروردین روز ارتش اعلام شد و حرکت بزرگی در جهت اقتدار انقلاب شکل گرفت.

وی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به اصل 143 قانون اساسی که به مأموریت ها و وظایف آن اشاره دارد، افزود: حفظ استقلال و تمامیت ارزی کشور بر عهده ارتش است. ویژگی های ارتش». جمهوری اسلامی ایران در آن قانون «تاکید شد. اولین ویژگی ارتش اسلام است. ویژگی های دیگری مانند استاندار، مردم، خودکفایی در همه ابعاد، انضباط، سادگی، اقتدار و دفاع از دیگر ویژگی های نظامی است. خوشبختانه همه این خصوصیات امروز در ارتش جمهوری اسلامی ایران مطرح است.

امیر سجری با تشریح اقدامات ارتش پس از پیروزی انقلاب به عنوان سپر انقلاب اسلامی گفت: بعد از انقلاب اسلامی گروهک ها به دنبال ایجاد اختلافات قومیتی و مذهبی در نقاط مختلف کشور به ویژه در استان های غربی بودند. . ارتش در این منطقه مستقر بود و مقاومت گسترده ای داشت و راه دفاع از انقلاب و مبارزه با ضد انقلاب توسط ارتش تا دفاع مقدس ادامه داشت و شهدای زیادی در این راه تقدیم انقلاب شدند.

وی افزود: در دفاع مقدس با وجود همه حوادث و ضربات وارده به بدنه ارتش، ارتش حمله دشمن بعثی را پیش بینی می کرد اما متاسفانه در آن زمان به آن توجهی نشد. نیروی زمینی ارتش پس از تهاجم و ورود دشمن به خاک جمهوری اسلامی در سه ماه اول، به عنوان اولین وظیفه خود، در جلوگیری از دشمن به خوبی عمل کردند.

وی افزود: در همان روزی که فرماندهان ارتش بعث به صدام گزارش دادند که تا ساعتی دیگر ستون فقرات جمهوری اسلامی ایران شکسته می شود، دو ساعت پس از حمله به فرودگاه مهرآباد، در چند استان عراق باران بارید. «در شصت و هفتمین روز دفاع مقدس، 7 آذر 1359، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به طور کامل نیروی دریایی عراق را منهدم کرد و ارتباط عراق با دریا کاملاً قطع شد و صادرات نفت عراق قطع شد و عراق قطع شد. از دریا، که بزرگترین ضربه به قدرت اقتصادی و نظامی او بود.

وی تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس همیشه کشتی های تجاری اسکورت می شدند و 10 هزار کشتی تجاری و نفتکش را اسکورت کردیم. یک عملیات افتخاری انجام شد که در آن نیروی هوایی پایگاه های عراق را منهدم کرد. همه اینها یکی از اتفاقات دوران دفاع مقدس ارتش بود.

امیر سجری در تشریح اقدامات ارتش بعد از دفاع مقدس نیز گفت: برای آمادگی و ارتقای سطح ارتش باید بعد از دفاع مقدس شروع می کردیم. سلاح های ما بیشتر غربی بود و در نهایت نیاز به قطعات نوسازی داشت. در سال 1360 جهاد خودکفایی در نیروی دریایی تشکیل شد به گونه ای که امروزه تانک، توپ، خودرو و سلاح های کشتار جمعی، هواپیما و سامانه های پدافند هوایی می سازیم. امروزه کل منطقه کشور تحت پوشش سامانه پدافند هوایی چندلایه قرار دارد. در 30 بهمن 1388 مدیریت اولین کشتی ساز کشور جماران ادغام شد. رهبری در سال 1361 یک موشک انداز به نام پژکان را به دانشگاه نوشهر اضافه کردند. امروز در حال ساخت یک زیردریایی هستیم و در چرخه دفاعی روی پای خود هستیم.

امیر سجری در تشریح شرایط کنونی ارتش گفت: اولین مولفه در ارتش انسانیت است که امروز از بهترین کشور جوان جذب می کنیم و این نیروها با ارزش های ایرانی و اسلامی تربیت شده اند. امروزه تمامی آموزش ها در داخل کشور و مطابق با استانداردهای بین المللی انجام می شود. ما بهترین و مناسب ترین تجهیزات مورد نیاز خود را می سازیم و تمامی اقدامات را در زمینه نگهداری و تعمیرات انجام می دهیم. هر تمرینی که برگزار می کنیم دنیا را می لرزاند، با نوع کارمان اقتدار جمهوری اسلامی را در عرصه جهانی نشان می دهیم.

وی افزود: ورود به عرصه های جدید از جمله نبردهای سایبری و جدید و نبردهای پهپادی و جنگ های الکترونیکی مطابق با تهدیدات همه انجام شد.

وی تاکید کرد: ارتش این توانایی را دارد که هر جا که نیاز باشد در کنار مردم باشد، مانند نقشی که ارتش در زلزله منجیل، آتش سوزی و سیل در کشور ایفا کرد و از فوران تاج صحبت می کند و به میدان می آید. کمک های مردمی».

وی افزود: شکی نیست که آمادگی نظامی ما جاری است و از ظرفیت مازادی که داریم برای کمک به مردم استفاده می کنیم. قطعا یکی از مکان هایی که همیشه آماده حرکت است ارتش است. بدون شک، ما باید از هر چیزی که می توانیم برای کمک به مردم برای بهبود و کمک بیشتر به مردم استفاده کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان خطاب به اعضای شورای شهر از شورای اسلامی شهر تهران خواست تا با توجه به انتظارات ارتش نسبت به نامزدی ها توجه بیشتری داشته باشد. همچنین در بحث فعالیت های تبلیغی کمک لازم را به ارتش داشته باشید.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.